PZ KARATE FUDOKAN w likwidacji

Polski Związek Karate Fudokan w likwidacji (PZKF) został zarejestrowany w 2008 roku, a od roku 2005 działał poprzez Komitet Założycielski PZKF.

Już w 2005 roku polscy sportowcy wzięli udział w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym organizowanym przez World Traditional Fudokan Shotokan Karate-Do Federation (WTFSKF). Od tamtej pory rokrocznie Reprezentacja Polski w Karate Fudokan przysparza naszej OjczyŸnie medali z najszlachetniejszych kruszców.  

Polski Związek Karate Fudokan w Likwidacji (PZKF) w latach 2005-2017 był polskim związkiem sportowym działającym zgodnie z postanowieniami ustawy o sporcie i w związku z jej nowelizacją z roku 2015, oraz decyzją Ministra Sportu i Turystyki z roku 2016, utracił status polskiego związku sportowego. Swoją działalność w powoływaniu i szkoleniu kadry narodowej w karate fudokan zakończył z dniem 31.12.2016 roku.

 

Kluby uczestniczące w rywalizacji sportowej w karate fudokan przepisały swoje członkostwo do Polskiego Związku Karate, gdzie powstała dedykowana dla nich Komisja Karate Tradycyjnego i Fudokan, która kontynuuje spuściznę merytoryczną i sportową po byłym PZKF. KKTiF posługuje się regulaminami sportowymi karate tradycyjnego (ITKF) oraz regulaminami fudokan.

KKTiF PZK rozgrywa mistrzostwa Polski w karate fudokan oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika w karate fudokan.

Czytaj więcej...

Puchar Europy, Cypr, Limassol, 2-4.11.2012.  

Polska Reprezentacja wyjeżdżała na Puchar Europy w listopadzie po bardzo udanych startach w Mistrzostwach Europy rozegranych w maju w Polsce, gdzie przy wyniku 114 medali zajęliœmy I miejsce w klasyfikacji generalnej krajów.

W Pucharze Europy 2012 zdobyliœmy 38 medali, w tym 16 złotych, potwierdzając tym samym swój prym w Europie.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa ŚŒwiata 2007 - III miejsce dla Polski w klasyfikacji generalnej.

Mistrzostwa Œwiata w Karate Fudokan, ŁódźŸ, Polska, 26-28.10.2007.
Reprezentacja Polski wywalczyła 33 medale, które dały naszej ekipie w klasyfikacji generalnej 3-cie miejsce. Łącznie startowało 997 zawodników i zawodniczek z 39 reprezentacji narodowych, spoœród których 20 ekip zdobywało medale.    
Wyniki Mistrzostw Œwiata 2007  w formacie plików pdf: - wszystkie konkurencje - medale i ranking krajów.

Czytaj więcej...

VIII MISTRZOSTWA EUROPY w KARATE FUDOKAN, Polska, Spała 25-27.05.2012

pod Honorowym Patronatem urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego.

Czytaj więcej...